Czy moje dziecko może mieć alergię skóry?

Witam. Synen 3 lata ma wysypke od 3 tygodni. Wysypka pojawila sie po goraczce ktora utrzymywala sie 2 doby nastepnie wyskoczyly dromne krostki na plecach w okolicy pachwin na brodzie. Nastepnie przemiescily sie na szyje brzuch raczki i nóżki mniej. I cała glowa. Wygladwm przypominala później kasze manne. Po tygodniu znow goraczka ale nie duża 38.2. Skierowali nas do szpitala. Tydzien w szpitalu. Podawali tylko paracetamol bo go swedzialo i raz syrop chyba na alergie. Krosty zbrązowialy. Zaczerwienieniw minęło. Skora na glowie zaczela sie łuszczyc. Wykonali nam badania na paciorkowca, morfologia ogolna i z rozmazem, mocz z osoczem, wszystko dobrze oprócz wyników wątroby Aspat Alat ktore wynosily w dniu przyjecia na oddzial 260 i 220 a przy wypisoe po tygodniu Aspat 60 i Alat 58. Na wypisie napisali nieokreślone zapalenie watroby i nieokreslowa wysykpa ifekcyjna. Teraz w domu jest ok. Czasem go swedzi skora głowy która sie łuszczy. Kąpiel w emolientach pomaga i balsam. Jutro robimy wyniki Aspat i Alat bo taki przykaz dostaliśmy ze szpitala. Co to może być. A synek jeszcze miał czerwone oczka, tzn. Bardziej powieki i go swedzialy. Jeszcze czasem widze że do chyba szczepia oczy ale nie sa czerwone i posiera rączkami. Ja jako mama jestem alergiczka(trawa i lipa) może to alergia?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl