Czy moje objawy mogą świadczyć o reakcji Herxheimera?

Od listopada ubiegłego roku po dwudniowym pobycie w szpitalu (niezwiązanym z moim stanem zdrowia) zaczął towarzyszyć mi delikatny ból w nadbrzuszu. Z czasem ból ten był coraz silniejszy. Po czasie doszedł ból klatki piersiowej, ból łopatek oraz "kluska w gardle" która pojawiała się okresowo. Brałem Controloc, jednak bezskutecznie. W kwietniu wykonane zostało badanie gastroskopii, na którym okazało się, że mam delikatne zapalenie żołądka, zaś w dwunastnicy wykryto obecność lamblii. Przeszedłem kurację 3 serie po 7 dni (dwa razy dziennie Metronidazol 500 mg) - całość trwała 7 tygodni - kuracja zakończona 3 tygodnie temu. Niestety po całej kuracji objawy się pogorszyły - doszłą nadwrażliwość zębów, posmak goryczy w ustach, ból w krtani i ból w podbrzuszu, którego wcześniej nie było. Czy jest możliwe, że jest to reakcja herxheimera na wprowadzone leczenie czy też problem może tkwić w czym innym? Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można zalecić odpowiednie leczenie i odpowiednią diagnostykę.