Jak leczyć zakażenie Lamblią?

Jak leczy sie lamblie? Czy ktos moze opisac leczenie lamblii? jakie leki w jakich dawkach itp. wszystkie etapy.

Dzień dobry,

Jeden ze schematów leczenia lambliozy to:
Tynidazol (Tinidazolum Polpharma)
Dorośli 2 g jednorazowo (4 tabl po 500 mg).
Inny schemat leczenia to
Metronidazol 250 mg 3 x dziennie przez 5-7 dni lub 2g 1x dziennie przez 3 dni. Schemat ten dotyczy osób dorosłych. W przypadku dzieci obowiązują inne dawki zależne od wieku i masy ciała dziecka.
Dla pewności wyleczenia kurację tynidazolem i metronidazolem można powtórzyć po około 4-6 tygodniach.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz