Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moje objawy to efekty odstawienia tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Brałam tabletki anty od września 2018. Brałam je regularnie o 20 wieczorem. 2 grudnia skończyłam opakowanie i to również był ostatni dzień okresu. Przez dwa kolejne dni nie wzięłam dwóch pierwszych tabletek z nowego blistra (zwyczajnie zapomniałam o nich oraz w tych dniach odbyłam stosunki z chłopakiem bez zabezpieczenia) przypomniałam sobie 3 dnia i ok 12 rano wzięłam zaległe 2 tabletki na raz, a wieczorem już tą prawidłową wieczorem. Wybrałam tabletki do końca. Kolejnego opakowania nie zaczęłam z powodu złego samopoczucia. Okres przyszedł 5.01 i trwał do 8.01. 18.01 w sobotę zauważyłam na bieliźnie lekkie brudzenie (na brązowo). W niedzielę i poniedziałek też brudzenie do południa i okropne zawroty głowy. Kolejny dzień czysto i dziś znów lekkie upławy, ból podbrzusza oraz kłucie jajników. Czy to efekty odstawienia? Dodam, że codziennie współżyje z chłopakiem bez zabezpieczenia.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy