Czy moje objawy to zaburzenia lękowe?

Witam. Czy można prosić o krótka poradę czy to są zaburzenia lękowe? Oto moja krótka historia :) U mnie lęki wróciły 3 miesiące temu po 7 latach( nie byłem u psychiatry lęki przeszły po kilku miesiącach) Po dluzszym czasie stresów, zaczęło się od mierzenia cisnienia, cukru, nakręcania się, później przyszly okropne ataki lęku, odrealnienia. Kazde rano jak tylko otworze oczy skanuje ciało, otoczenie , myśli jak się będę czuł itd. Najgorsze są słoneczne dni wtedy odrealnienia są najgorsze( mijają po kilku godzinach jak się uspokoję) . Nie można się nad niczym skupić tylko myśli jak się będę czuł i taki lęk przed lękiem, lęk przed zwariowaniem, przed omdleniem itp. że kiedyś to odrealnienie mi nie przejdzie i zostanie. Praktycznie każdy planowany wyjazd gdzieś lub wyjście do sklepu z automatu uruchamia lęk i odrealnienie. Nie byłem u psychiatry ponieważ nie chcę brać leków i poradzić sobie z tym sam. Nie mam jakichś większych somatów, najgorsze są te oderwania od rzeczywistości. Oczywiście nie mam żadnych urojeń ani omamów. Czy to nerwica lękowa?

Dzień dobry,

najlepszym wyjściem będzie udanie się na stacjonarną wizytę do lekarza psychiatry który oceni stan zdrowia i obawy nie przyjmowaniu leków ale również otrzyma Pan odpowiedz na swoje Pytani. Dobrze by było również odwiedzić psychoterapeute który również jest pomocny w opisanych przez Pana objawów.

Pozdrawiam

Witam Pana,

Jeżeli wyniki badań będą w porządku, to znaczy, opisane przez Pana

objawy mogą mieć podłoże emocjonalne, to znaczy, że są natury

psychologicznej.

Możliwe, że ich źródłem są przeżywane emocje, stres

lub przykre doświadczenia z przeszłości.

Prawdopodobnie ,,lęki wróciły”, gdyż zaburzenia lękowe nie zostały

wcześniej wyleczone.

Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o zdrowie mogą sugerować

zaburzenia lękowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom

na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Derealizacja to zaburzenie dysocjacyjne, które wyzwala się w okresach

bardzo dużego stresu, niechcianych emocji, traumatycznych

wydarzeń lub pod wpływem silnych lęków.

Często współwystępują również z zaburzeniami lękowymi, w napadach

paniki, a także po traumatycznych przeżyciach w dzieciństwie.

Najczęściej stany derealizacji zdarzają się w szczególnie obciążających

sytuacjach lękowych.

Umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia, powoduje odcięcie

od otaczającej rzeczywistości całkowicie zniekształcając jej odbiór.

Zaburzenia lękowe, ataki paniki i derealizacja to zaburzenia,

których nie można też leczyć za pomocą internetowych porad.

Żeby Pani pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym

sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,

które doprowadziły do opisanych zaburzeń

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych i derealizacji, dzięki czemu odzyska Pan spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/