Czy moje objawy wskazują na Covid u 31-latki?

8 dni temu źle się poczułam, dostałam gorączki, która następnego dnia wynosiła ponad 39 stopni. Zaczęło mnie też mocno boleć gardło. Wzięłam Ibuprom, a w następnych dniach miałam już tylko 37,8. Po kilku dniach już lepiej się poczułam, gardło przestało boleć, ale zauważyłam przedwczoraj, że straciłam smak i węch. Czy to mógł być covid? Byłam szczepiona 1,5 roku temu dwoma dawkami. Jak długo może trwać ta utrata węchu i smaku? Bo nie ukrywam, że nie jest to przyjemne uczucie.

To może być infekcja COVID-19. Szczepienia zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu, nie chronią przed zachorowaniem. Zwykle zaburzenia odczuwania smaków i węchu trwają kilkanaście dni, zdarza się jednak, że trwają miesiącami.