Czy takie objawy występują często przy COVID-19?

Witam, Mieszkam z osobą, która ma ból gardła od dwóch dni: lekki ból gardła i kaszel odksztuszający bez gorączki lub osłabienia. Dzisiaj w nocy zaczęło mnie drapać w gardle i wzięłam tantum Verde. zapomniałam się jednak i wzięłam go trochę za dużo. Po jakimś czasie zaczęłam czuć dziwne uczucie w klatce piersiowej i jak pije to czuję to w klatce piersiowej. Na razie nie mam gorączki bądź osłabienia. Gardło nie boli przy połykaniu tylko lekko piecze i drapie cały czas, także mam kaszel odksztuśny. Zmartwiło mnie jednak to uczucie w płucach/klatce piersiowej. Byłam szczepiona dwa razy Phizerem i nie mam innych chorób oprócz niedoczynności tarczycy. czy takie objawy występują często przy covid? Czy to może być od większej dawki tamtum Verde? Bądź po prostu nerwy? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Dzień dobry,

Ból gardła jest często jednym z pierwszych objawów infekcji COVID-19. Sugeruję wykonanie testu w kierunku zakażenia. Szczepienie w olbrzymim stopniu redukuje ryzyko ciężkiego przebiegu i zgonu, jednak nie chroni całkowicie przed zachorowaniem, proszę o tym pamiętać.

Nie potrafię określić czym może być opisywane przez panią uczucie w klatce piersiowej, zgaduję jednak, że nie jest to ból. Jak na razie nie widzę powodu do niepokoju, jednak proszę skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu: do postawienia diagnozy konieczne jest pogłębienie wywiadu i badanie fizykalne.

Dzień dobry,

Ból gardła jest często jednym z pierwszych objawów infekcji COVID-19. Sugeruję wykonanie testu w kierunku zakażenia. Szczepienie w olbrzymim stopniu redukuje ryzyko ciężkiego przebiegu i zgonu, jednak nie chroni całkowicie przed zachorowaniem, proszę o tym pamiętać.

Nie potrafię określić czym może być opisywane przez panią uczucie w klatce piersiowej, zgaduję jednak, że nie jest to ból. Jak na razie nie widzę powodu do niepokoju, jednak proszę skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu: do postawienia diagnozy konieczne jest pogłębienie wywiadu i badanie fizykalne.