O czym może świadczyć drapanie w gardle i uczucie pieczenia w klatce piersiowej?

Od wczoraj mam drapanie w gardle (które mija), kaszel odksztuszający (nic nie boli jak kaszle, płuca nie bolą podczas kaszlenia), temperaturę 36.7 i dzisiaj dodatkowo czułam słabości w mięśniach, uczucie zimna bez dreszczy i uczucie szybszego bicia serca (mam zdiagnozowaną "nerwicę" jednak takie bicia serca miałam też jako powikłania po szczepieniu Phizerem). Jestem zaniepokojona uczuciem pieczenia/palenia po środku klatki piersiowej w okolicach mostka,które pojawiło się zaraz po drapaniu w gardle. czy to może być covid/zapalenie płuc? Czy mogę udać się do lekarza rodzinnego z podwyższoną temperaturą? Czy zmiany w płucach będą widoczne jeśli dopiero objaw ten pojawił się od wczoraj? Lekarz rodzinny może dać skierowanie na covid czy można samemu iść?

Proszę zgłosić się do poradni POZ. Lekarz wystawi Pani skierowanie na test w kierunku zakażenia SARS-COV-2. Przedstawione objawy mogą świadczyć o COVID.