Czy taka temperatura świadczy o przeziębieniu?

Witam serdecznie wczoraj miałam straszne bóle mięśni,głowy oraz dreszcze do tego temperatura dochodziła do 39,1C . Dziś lekko drapie mnie podniebienie a temperatura wynosi 37,8 czy to mogą być początki przeziebienia?

Drapanie w gardle i wysoka temperatura to zwykle symptomy infekcji, objawy są dość charakterystyczne dla wariantu Omicron wirusa SARS-CoV-2. Sugeruję wykonanie testu w kierunku zakażenia w/w patogenem oraz leczenie objawowe (nawadnianie, leczenie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe). W przypadku przedłużającej się infekcji należy skontaktować się z lekarze, być może zajdzie konieczność rozpoczęcia terapii antybiotykiem.