Czy moje problemy z żołądkiem będą mniejsze po zastosowaniu antybiotyków?

Witam, mam pytanie do specjalisty gastrologa lub internisty. Miałam robiona gastroskopie z powodu pieczenia nadbrzusza. Wyszła helicobacter, zapalenie żołądka, nadzerka, refluks oraz zarzucanie żółci. Będę musiała wyleczyć się antybiotykami bo juz probowalam bez i nie da rady bakteria wciąż aktywna. W pierwszej gastroskopii nie było nadżerki a w drugiej po 3 miesiącach już tak (bo miałam te badanie dwa razy) mam diete i leki na refluks. Czy po leczeniu antybiotykami będzie lepiej? Bo teraz bol jest gorszy i doszły jeszcze mdłości więc jestem pewna tego, ze muszę wyleczyć te bakterie i wiem tez jak obchodzić się z tym refluksem ale co z ta żółcią? Dlaczego zarzuca mi do żołądka? Nie miałam żadnego zabiegu ani operacji co mogłoby to spowodować. Mam nerwicę i podobno z nerwicy mógł powstać i refluks i ta zolc ale nie wiem tego do końca skąd ta żółc...

Tak się po prostu dzieje, że nadmiar żółci jest zarzucany do żołądka a stąd może być zarzucany wyżej do przełyku. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.