Czy moje samopoczucie może wskazywać na ciążę?

Witam. W sobotę 01.05 uprawiałam seks z chłopakiem bez prezerwatywy i innej antykoncepcji ale chłopak nie doszedł. Chce dodać ze chłopak ma bardzo słabej jakości naciśnie jest ono wodniste i praktycznie przezroczyste. Okazało się ze miałam wtedy owulacje. W niedziele zaczęło bolec mnie podbrzusze i jestem cały czas zmęczona oraz mam nudności. Wstałam dzisiaj rano i okropnie boli mnie podbrzusze. Myślałam na początku ze to bóle owulacyjne ale przeczytałam tez ze to może być ciąża. Z pochwy śluz jest jak kurze białko i się bardzo ciągnie. Choruje tez na zespół policystycznych jajników wiec moje miesiączki były nieregularne i przechodzę je fatalnie. Wymiotuje mdleje i nir jestem w stanie chodzic ani jeść. Uprawialiśmy seks bez prezerwatywy już wiele razy oczywscie chłopak nie dochodził we mnie. Czy jest szansa ze jestem w ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

bez badania nasienia trudno ocenić jego jakość i zdecydowanie nie należy tego brać pod uwagę, rozważając rezygnację ze skutecznej antykoncepcji. Niestety regularne współżycie bez zabezpieczenia jest obciążone bardzo dużym ryzykiem ciąży, jeśli więc nie planują Państwo potomstwa, to należy pomyśleć o dogodnej dla obojga partnerów antykoncepcji.

Zachęcam do lektury naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/8-najskuteczniejszych-metod-antykoncepcyjnych-dla-kobiet.

Mdłości, zmęczenie, złe samopoczucie i wzmożona ilość wydzieliny z pochwy mogą wskazywać na zapłodnienie, choć nie są to objawy typowe dla tak wczesnej ciąży. Natomiast na pewno jeżeli dolegliwości są silne i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, to konieczne jest zgłoszenie się do lekarza – badanie USG może pomóc w ustaleniu, czy źródłem Pani dolegliwości jest PCOS. Może Pani również po upływie 7 dni od stosunku wykonać badanie laboratoryjne na obecność hormonu beta hCG, które powinno rozwiać wątpliwości dotyczące ciąży.

Być może pomocny okaże się także nasz artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-bez-wytrysku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.