Czy moje wyniki badań na tarczycę są niepokojące?

Witam, odebralam dzisiaj wyniki badan i bardzo mnie niepokoją. Nigdy nie leczyłam sie na tarczyce zawsze wyniki mialam w normie.Mam wiele objawow ksiazkowych niedoczynnosci, . W poniedzialek ide do endykynologa ale co sądzicie o moich wynikach bo do poniedzialku zwariuje.TSH-6,820 (0,270-4.200FT3-3,61 (2,04-4,40)FT4-1,29 (0,93-1,71)ATPO-<9 (0-34) ATG<10 (0-115)Mam tez podwyzszone leukocyty 10,32 (4,0-10,0)

Dzień dobry,

Wyniki badania wskazują na subkliniczną niedoczynność tarczycy. Przeciwciała nie są podwyższone, więc na tej podstawie można wykluczyć autoimmunizacyjne przyczyny tego stanu (np. chorobę Hashimoto). Lekarz z pewnością zbierze dokładny wywiad i zbada Panią. Istnieją również inne stany, które prowadzą do wzrostu TSH. W trakcie wizyty na pewno pewne rzeczy zostaną dokładnie Pani wyjaśnione. Warto wykonać usg tarczycy celem oceny jej wielkości, echogeniczności i echostruktury.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz