Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moje wyniki morfologii są dobre?

WBC - 6.1, LYM - 2.5, MON - 0.7, GRA - 2.9, LYM% - 41.0, MON%- 11.0, GRA%- 48.0 , RBC- 4.44, HGB- 14.1, HCT- 40.2, MCV- 90.6, MCH- 31.8, MCHC- 35.1, RDW- 12.6, PLT- 198, MPV-8.1, OB po 1 godz 11mm. Badanie moczu: color: others... i na tym coś tak namazane, że nie wiem, co pisze;D, zaczyna się na w... raczej... albo nie wiem, SG: 1,025, PH: 6, LEU: neg, NIT: neg, PRO: neg, GLU: norm, KET: neg, UBG: norm, BIL: neg, ERY: neg, LEU: 3-8 wpw, obfity śluz, liczna flora bakterii nabł. pł mil... wpw... Chyba dobrze napisałam. Czy te badania są dobre? Ostatnio źle się czułam, nie wysypiam się, jestem przed okresem. Czy z tych badań można stwierdzić, że doszło do zapłodnienia... w środę powinnam mieć okres...
ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Wyniki morfologii krwi są prawidłowe poza niewielkim podwyższeniem MCH. Nie ma powodu do niepokoju, jednak warto za 1-2 m-ce powtórzyć badanie sprawdzając, czy nie ma tendencji wzrostowych tego parametru.

W badaniu ogólnym moczu nie powinno być glukozy, więc nie wiem co miałaby oznaczać adnotacja "norm.". Powinna znajdować sie tam "neg." albo wartość liczbowa. Ze wzgledu na tę niejasność warto pokazać wynik lekarzowi, ponieważ obecność glukozy w moczu wymaga dalszej diagnostyki.

Ponadto nieco podwyższona jest liczba leukocytów w moczu, co wraz z obfitym śluzem, obecnością flory bakteryjnej oraz przyspieszonym OB może wskazywać na zakażenie dróg moczowych.

Ze wzgledu na problemy z odczytaniem wyników oraz występujace nieprawidłowości, doradzam wizytę u lekarza.

Na podstawie przedstawionych informacji nie można stwierdzić, czy doszło do zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy