Czy moje wyniki są dobre?

Jestem kobietą, 31 lat. Od 2 tygodni czasem odczuwam ból pod pachami, ale nie czuję żadnych guzków. Podam wyniki morfologii, a dokładnie wartości przekraczające normę; reszta jest OK: erytrocyty 3,94 10^3/ul, mcv 101 fl, MPV 12,2 fl, P-LCR 44,1%, %neut 73,8, %limf 18,7.
KOBIETA ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

W przedstawionych wynikach liczba erytrocytów mieści się w normie właściwej dla kobiet. MCV to objętość krwinki czerwonej. U Pani MCV jest powyżej normy, podobnie jak MPV - objętość płytki krwi - może to świadczyć o niedoborze witaminy B12 i/lub kwasu foliowego.

W rozmazie leukocytów możliwość niewielkiego przesunięcia w lewo (potrzebne są wartości bezwzględne, a nie odsetek procentowy), bez większego znaczenia diagnostycznego przy tak minimalnym odchyleniu. Proszę zgłosić się do lekarza celem dokładnego wywiadu i ewentualnie dalszej diagnostyki.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty