Czy moje wyniki są dobre?

Jestem kobietą, 31 lat. Od 2 tygodni czasem odczuwam ból pod pachami, ale nie czuję żadnych guzków. Podam wyniki morfologii, a dokładnie wartości przekraczające normę; reszta jest OK: erytrocyty 3,94 10^3/ul, mcv 101 fl, MPV 12,2 fl, P-LCR 44,1%, %neut 73,8, %limf 18,7.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W przedstawionych wynikach liczba erytrocytów mieści się w normie właściwej dla kobiet. MCV to objętość krwinki czerwonej. U Pani MCV jest powyżej normy, podobnie jak MPV - objętość płytki krwi - może to świadczyć o niedoborze witaminy B12 i/lub kwasu foliowego.

W rozmazie leukocytów możliwość niewielkiego przesunięcia w lewo (potrzebne są wartości bezwzględne, a nie odsetek procentowy), bez większego znaczenia diagnostycznego przy tak minimalnym odchyleniu. Proszę zgłosić się do lekarza celem dokładnego wywiadu i ewentualnie dalszej diagnostyki.