Czy może dojść do zapłodnienia przez odwrotne założenie prezerwatywy?

  Witam. Piszę, bo mam nadzieję, że rozwieje Pan moje wątpliwości. Mam 19 lat. Ostatnio z moim chłopakiem zdecydowaliśmy się na nasz pierwszy raz. Na początku miał z przerwami dwa wytryski za pomocą pettingu, a później poszliśmy spać. Po tych dwóch wytryskach nie umył członka. Za 5 godzin chcieliśmy spróbować uprawiać sex. Kiedy zakładał prezerwatywę, na początku założył ja odwrotna strona (tylko dotknął penisem tej zewnętrznej strony), później odwrócił ją, zakładając poprawnie. Ta strona która miała styczność z moją pochwą, właśnie była pomylona. On nie wszedł we mnie do końca, tylko czubkiem bo bardzo mnie bolało. Czy jest możliwość, że na samym początku, mogło upłynąć u niego kilka kropel spermy, wtedy jak pomylił strony i możemy się spodziewać dziecka? Jak miał wytrysk to wtedy odsunął się ode mnie z prezerwatywą. W czwartym dniu po tym zdarzeniu dostałam gorączki, bardzo bolała mnie głowa i mi szumiało (może to też przeziębienie), ale na drugi dzień po południu było normalnie, jakbym była zdrowa. W 5-6 dniu po całym zajściu pobolewał mnie brzuch, a wcześniej pobolewały mnie jajniki. Jem tyle co zwykle i śpię tyle co zawsze. Czy są jakieś konkretne objawy zaraz w pierwszym tygodniu ciąży? Czy mogę być w ciąży? Ostatnio miesiączkę miałam 30 września i zazwyczaj mam nieregularny cykl. Zwykle 31-34 dni a czasem nawet 35. Proszę o rade i pomoc. Pozdrawiam. Agnieszka

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Trudno jest za pośrednictwem forum stwierdzić czy jesteś w ciąży. Aby rozwiać wątpliwości, wykonaj test ciążowy lub poziom hormonu beta-HCG we krwi.

Warto byś wiedziała, że w trakcie pettingu także może dojść do zapłodnienia, wówczas gdy nasienie zostanie przeniesione na rękach, a kobieta jest w trakcie dni płodnych. Długość przeżycia plemników jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują (od temperatury i pH).
Przed nałożeniem prezerwatywy należy zawsze sprawdzić, którą stroną powinno naciągnąć się ją prawidłowo na członka, tak aby skutecznie spełniała swoje zadanie. Warto zakładać ją przed podjęciem jakichkolwiek czynności seksualnych i zawsze zrolowaną częścią na zewnątrz. Wtedy mamy pewność odpowiedniego założenia.