Czy w przypadku luźnej prezerwatywy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam, odbylam stosunek płciowy z mężczyzna, seks uprawialismy w prezerwatywie lecz była ona dość luźna i zsuwała się w trakcie stosunku. Moje pytanie brzmi: czy jeżeli prezerwatywa była znacznie za luźna i zsuwała się do prącia A nie doszło do wytrysku lecz członek był wilgotny od wydzieliny która poprzedza wytrysk, mogło dojść do zapłodnienia? Miałam pierwszy dzień płodny.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety zarówno źle dobrana prezerwatywa, jak i wydzielenie preejakulatu w okolicach dróg rodnych kobiety mogą zwiększać ryzyko zajścia w ciążę, zwłaszcza gdy miała Pani dni płodne. Oczywiście ryzyko to jest czysto hipotetyczne, gdyż nie mówimy o stosunku z wytryskiem nasienia w pochwie, jednak należy się z nim liczyć. W przypadku gdy po założeniu prezerwatywy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane z jej skutecznością, najlepiej zaniechać stosunku płciowego. Tutaj więcej o skuteczności prezerwatywy: https://portal.abczdrowie.pl/wszystko-o-prezerwatywach.

Prezerwatywa powinna być idealnie dopasowana – nie może się zsuwać czy uciskać członka, również nieprawidłowe nakładanie jej może przyczyniać się do zmniejszenia skuteczności tej formy antykoncepcji. Proszę zapoznać się z tym artykułem, mówi m.in. o rozmiarach i dopasowaniu prezerwatywy: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-prezerwatyw.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.