Czy przy takim zsuwaniu się prezerwatywy ciąża jest możliwa?

Dzień dobry mam 18 lat niedawno miałam Swój pierwszy raz bardzo się stresowałam ale postanowiłam z moim partnerem, że w końcu do tego dojdzie. Zabezpieczaliśmy się prezerwatywami nie doszło do pęknięcia ani prezerwatywa nie spadła jedyne co mnie martwi to to ze prezerwatywa czasami delikatnie się zsuwala na dół regularnie ją poprawiałam ja lub mój partner, chciałam się dowiedzieć czegoś z internetu ale na każdej stronie pisali o zajściu w ciąże jeśli prezerwatywa cała się zsunie i zostanie w kobiecie. Robiliśmy to pare razy za każdym razem mój chłopak dokonuje wytrysku po za mną, jednak boje się ze w jakis sposób jeśli ta prezerwatywa się zsuwała delikatnie w dół mogło dojść do zapłodnienia poprzez niewielka ilość mazi z jego członka. Czy to normalne ze tak się dzieje i mam się obawiać? Dodam jeszcze ze nie wiem czy mam dni płodne chociaż wydaje mi się ze nie. Bardzo dziękuje za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w opisanej przez Panią sytuacji nie ma ryzyka zapłodnienia z uwagi na to, że nie doszło do wytrysku nasienia w drogach rodnych, a jeżeli prezerwatywa nie spadła, odkrywając żołądź, to również preejakulat nie jest zagrożeniem, zwłaszcza, że ilość plemników zdolnych do zapłodnienia zawartych w tej wydzielinie jest zazwyczaj znikoma. Proszę przeczytać ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy.

Natomiast warto wiedzieć, że prezerwatywa powinna być dopasowana indywidualnie do rozmiaru członka – choć zazwyczaj rozmiar jest standardowy, to zdarza się, że nie pasuje. Wówczas należy poszukać takiej prezerwatywy, która będzie ściśle przylegała do członka. Jest to bardzo istotne, ponieważ w trakcie stosunku nie powinna się ona przemieszczać, zsuwać i oczywiście spadać. Jeżeli dochodzi do takich sytuacji, istnieje duże ryzyko, że któreś zbliżenie intymne zakończy się przypadkowym zapłodnieniem partnerki. Być może ten artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/jak-zalozyc-prezerwatywe.

Natomiast obliczanie dni płodnych może przysparzać trudności. Wiele kobiet, zwłaszcza gdy rozpoczynają współżycie, ma problem z ich określeniem. Wymaga to praktyki i bacznej obserwacji ciała. Jednym z najłatwiejszych sposobów na określenie dni płodnych jest obserwacja śluzu oraz długości cyklu. Być może ten artykuł będzie pomocny, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/metoda-obserwacji-sluzu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.