Czy może mi dolegać coś poważnego?

Witam mam 23 lata , ostatnio po stosunku z partnerka zobaczyłem w prezerwatywie brązowe grudki taka galaretka , po tygodniu sparowaliśmy jeszcze raz i było to samo . Po kilku dniach zaczęło mnie bolec w okolicy prącia a dokładnie nad nim jakby pęcherz i pulsowało aż do brzucha w mojej pracy jestem oparty o metalowy pręt który jest zawsze zimny ( może to ma znaczenie ) i ostatnio ból nasilił się jak było mi zimno w jądra a gdy odsunąłem się od tej rurki to przestało mnie na chwile . Moje pytanie brzmi co może mi być czy to coś poważnego ?

Redakcja abcZdrowie

Witam, brązowe grudki w spermie to prawdopodobnie krew, a zjawisko to nazywane jest hematospermią. Przyczyn takiego schorzenia może być co najmniej kilka, najbardziej poważne mają związek z nowotworami, jednak w Pana przypadku bóle brzucha wskazują raczej na infekcję bakteryjną – czyli np. zapalenie cewki moczowej lub inną infekcję dróg moczowych albo chorobę weneryczną (np. wywołane przez wirusa brodawczaka ludzkiego kłykciny kończyste, rzęsistkowica lub chlamydioza). Proszę zwrócić uwagę czy nie miał miejsca ostatnimi czasy jakiś uraz – u młodych mężczyzn często krew w nasieniu pojawia się w wyniku uderzenia. W takiej sytuacji objaw ten powinien ustąpić samoistnie.
Poza tym przyczyną krwi w nasieniu mogą być niestety także choroby ogólnoustrojowe, takie jak: choroby naczyniowe (żylaki) czy inne choroby układowe (nadciśnienie tętnicze, hemofilia, szkorbut). Nie sposób tego ocenić bez diagnostyki. Proszę zapoznać się z obszerną wypowiedzią naszych ekspertów pod tym adresem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-w-nasieniu.
Sugeruję niezwłoczny kontakt z internistą, który może zlecić morfologię krwi, posiew moczu oraz nasienia, wykonać badanie per rectum lub skierować Pana do urologa. W przypadku infekcji bakteryjnej konieczny będzie antybiotyk. Być może przydatna będzie sugestia naszego eksperta w odpowiedzi na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-w-spermie-bol-jader.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.