Czy taka sytuacja jest bardzo poważna i grozi poronieniem?

Witam ! Jestem w 7 tygodniu ciąży , tydzien temu dostałam krwawienie nie było duże tego samego dnia brązowe plamienie następnego dnia to samo pierw krew potem już plamienie na Usg krwiak 2,1 cm na 1,1 cm czy krwiak jest duży ? Do tego odklejenie kosmowki na 1 cm . Czy taka sytuacja jest bardzo poważna i grozi poronieniem czy jest szansa na odnoszenie ciązy? Od ostatniego krwawienia czasem niewielkie brązowe plamienie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienia oraz plamienia w ciąży są jednym z typowych objawów krwiaka w ciąży. To, czy sytuacja jest niebezpieczna zależy nie tylko od wielkości krwiaka, ale również od jego lokalizacji oraz przebiegu leczenia.

Takie pytania najlepiej więc zadawać lekarzowi prowadzącemu ciążę, który wykonywał badania i ma szczegółowe wyniki. Odklejenie kosmówki w pierwszych tygodniach ciąży może zakończyć się poronieniem. Proszę więc prowadzić oszczędny tryb życia, być pod regularną opieką lekarską oraz stosować się do zaleceń ginekologa. Wówczas szanse na donoszenie ciąży wzrosną.

Na podobne pytania odpowiadali już nasi eksperci. Poniżej umieszczamy linki kierujące do nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-da-sie-uniknac-odklejenia-kosmowki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odklejenie-kosmowki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaki-wplyw-na-dziecko-ma-odklejenie-kosmowki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.