Co oznacza brunatne plamienie w 4 tygodniu ciąży?

Witam. Proszę o pomoc. Jestem w 4 tyg ciąży. Plamie na kolor brunatny (brązowe plamienie). Lekarz stwierdził odklejenie się kosmowki wraz z krwiakiem. Kontrola dopiero za 3 tyg. Przepisał zlecane 0.6 i kwas foliowy 5 mg. Mam trombogilie.Pierwsza ciąża donoszona i rozwiązana w 39 tyg poprzez cięcie cesarskie. Moje pytanie czy ten krwiak może pęknąć w środku? Clexan rozrzedza krew czy może dojść do krwotoku wewnętrznego?

Lek. Michał Lenard

Powikłania krwiaku kosmówki są raczej rzadkie, jest duża szansa, że się on wchłonie i nie spowoduje szkód. Należy oczywiście stosować się do zaleceń lekarza, prowadzić oszczędzający tryb życia i unikać współżycia. Pozdrawiam!