Czy może to być przebyta toksoplazmoza?

Witam!  Jestem po operacji kręgosłupa. Kilka dni po zabiegu pojawił się u mnie w pachwinie guzek który bardzo szybko urósł do rozmiaru dużego winogrona. po tygodniu guzek zmniejszył się do rozmiaru 2cm/2cm i już nie boli. Niestety po drugiej stronie w pachwinie pojawił się kolejny guzek.  Jest bez objawowy (nie boli), jednak rośnie. Wspomnę że po operacji nie było żadnych komplikacji. Rana goi się dobrze.  Maj jednak pytanie.  Jeśli 2,5 roku temu chorowałam na toksoplazmozę (przez 9 miesięcy ciąży brałam r***), możliwe jest żeby teraz moje problemy z węzłami wynikały z tej oto choroby? Do jakiego lekarza mam się udać? Wspomnę tylko że chirurg który mnie operował nie jest dostępny.  Martwię się, bo od jakiegoś czasu bardzo chudnę (ważę już 4,5kg/164cm wzr.), pocę się w nocy co nigdy mi się nie zdarzało a czasami strasznie swędzi mnie skóra. Błagam powiedzcie co robić. Mam już dość szpitali! Justyna(28lat)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzadkością jest by u zdrowych osób nawracała tokspolazmoza i to w tej postaci. Chociaż też nie mogę tego wykluczyć. Opisane objawy mogą również być spowodowane innymi chorobami ogólnoustrojowymi (na co wskazują opisane objawy ogólne: spadek masy ciała, swędzenie skóry, poty nocne). Są to objawy niepokojące i wymagają pilnego zgłoszenia się do lekarza w celu dalszej diagnostyki.

W pierwszej kolejności proponuję zgłoszenie się do lekarza pierwszego kontaktu - który po badaniu przedmiotowym zadecyduje w którym kierunku rozpocząć diagnostykę (np. czy potrzebna jest biopsja węzła). Mało prawdopodobne jest by miało to związek z operacją kręgosłupa.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!