Czy może to świadczyć o rozwijającej się cukrzycy?

Witam. Mam 32 lata na codzień uprawiam sport oraz zdrowo się odzywam, niestety od dłuższego czasu przy nawet małej podaży węglowodanów zaczynam z dnia na dzień tyc , a w zasadzie podlewac się wodą mam problem z doleczeniem infekcji bakteryjnej ( zapalenie zatok,gardla)oraz często oddaje mocz nocą kiedy odzywiam się na wzór ketozy waga spada i sylwetka się poprawia. Stężenie glukozy na czczo 97,5 insulina 2,30 mU/l . Czy może to świadczyć o rozwijającej się cukrzycy? Z góry dziękuję za odp. Kamil

Dzień dobry, myślę, że nie warto zostawać a tymi znakami zapytania. Jeśli doświadcza Pan niepokojących objawów proszę, przede wszystkim, zgłosić się do lekarza.
Potrzebny jest szczegółowy wywiad, warto również wykonać analizę składu organizmu i być może poszerzyć diagnostykę.
Pozdrawiam
Katarzyna Gediga