Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Standardy leczenia cukrzycy

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. Schorzenie to dzielimy na kilka typów. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się ze standardami leczenia cukrzycy.

Stosując odpowiednią dietę można wyrównać poziom cukru we krwi. Ważne aby skonsultować się ze specjalistą który na podstawie Pana masy ciała, wzrostu i aktywności fizycznej ustali odpowiednią kaloryczność diety a także ilość węglowodanów, białek i tłuszczy. Jeśli występuje u Pana nadwaga konieczne będzie zastosowanie diety która pozwoli na pozbycie się kilku kilogramów - jest to korzystne przy cukrzycy typu 2.

Warto wyeliminować węglowodany proste w postaci słodyczy i cukru oraz ograniczyć ilość owoców. W zamian wprowadzić węglowodany złożone - razowe pieczywo, makaron, kasze. Proszę starać się spożywać produkty o tzw. niskim indexie glikemicznym (tabele tych produktów dostępne są na wielu stronach internetowych).
Pozdrawiam, www.dietifit.pl

Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Rzeszowskim.
0

Proszę też pamiętać
Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy