Co mam zrobić w związku z pojawiającym się bólem?

Witam. Około miesiąca czasu temu zdiagnozowano u mnie cukrzycę typu 2 i wysokie trójglicerydy. Na konsultacji otrzymałem od diabetologa merfotmine i fenofibrat. W przypadku tego drugiego został on włączony do terapi trochę później. Po około 3 dniach stosowania pojawiły się obiawy bólowe w środkowej części podeszwy obu stóp. Następnie ból przemieścił się na wewnętrzne strony pięt. Ból przypina typowy dla zakwasów czy siniaków. Nasila sie zwłaszcza rano po przebudzeniu gdy staje na nogach po nocy. Potem w trakcie dnia słabnie. Obecnie stosuje lek ponad tydzień i ból występuje oprócz pięt także w stawie skowo-łódkowym, goleniach i nadgarstkach podczas ruchu okrężnego dłońmi. Od dłuższego czasu stosuję diete i zredukowałem masę ciała. W ostatnim okresie nie wykonywałem żadnych cięższych prac ani ćwiczeń. Nie przypisuje więc tych dolegliwości typowym przeciążeniom. W ulotce dołączonej do leku (grifobrat) zaleca sie zaprzestanie terapii w przypadku bólów mięśniowych. Z drugiej strony ostatnie wyniki badań w przypadku nerek miałem bardzo dobre i nie chciałbym odstawić leku zbyt pochopnie zwłaszcza że stosuję go dopiero tydzień. Niestety konsultacje z diabetologiem mam dopiero za jakiś czas i nie mam jak zapytać do tego czasu. Pozdrawiam

Uważam, że powinien Pan zaprzestać terapii fenofibratem i skonsultować się z lekarzem POZ, który zmodyfikuje leczenie hipolipemizujące.