Co zrobić z tym bólem przy pierwszym razie?

Problemem jest ból przy pierwszym razie. Prawdopodobnie moja błona jest za gruba i przebicie jej, stanowi dla mnie ogromny ból. Próbowalismy współżyć z partnerem wiele razy i wciąż bez skutku. Niestety nie stać mnie na zabieg hymenotomii i tracę powoli nadzieje. Czy próby jej przebicia są w ogole bezpieczne, jeśli za każdym razem próby stosunku pojawia się krew? Potrzebuje porady jak się do tego lepiej przygotować, ponieważ nie ma opcji bariery psychicznej- jesteśmy razem 4 lata. Czy istnieje jakiś sposób miejscowego znieczulenia tego miejsca? Szukałam znieczulających kremów, jednak żaden z nich nie był typowo przeznaczony do znieczulenia pochwy. A przy użyciu pierwszego lepszego obawiam się o infekcję. Prosze o poradę, ponieważ moja nadzieja na normalne współżycie powoli wygasa...

Redakcja abcZdrowie

Witam,

kluczowe jest tu słowo „prawdopodobnie” – niestety bez badania można mówić jedynie o prawdopodobieństwie. Wnioskuję z Pani słów, że nie była Pani u ginekologa, a w przypadku takiej sytuacji i nasilonych dolegliwości podczas każdego zbliżenia intymnego należy zacząć od badania na fotelu ginekologicznym. Specjalista powinien ocenić, czy problemem jest faktycznie przerośnięta, gruba i silnie ukrwiona błona dziewicza. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów, mogą być wskazówką dla Pani: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/gruba-blona-dziewicza-u-wybranki.

Odradzam stosowanie jakichkolwiek specyfików o działaniu znieczulającym – nie są przeznaczone do stosowania w celu defloracji. Sugeruję również, by do czasu wizyty u lekarza, powstrzymała się Pani od kolejnych prób przerwania hymenu, zwłaszcza jeśli powodują dyskomfort i krwawienie. Nacięcie błony dziewiczej skalpelem jest zabiegiem rutynowym i nieskomplikowanym, natomiast przy wskazaniach medycznych istnieje możliwość refundacji przez NFZ. Pisze o tym nasz ekspert: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zabieg-hymenotomii-wykonuje-sie-na-nfz.

Być może zainteresuje Panią również ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/blona-dziewicza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.