Jak zmniejszyć apetyt na słodycze?

Dzien dobry mam cukrzyce typu 2 i nie moge poradzic sobie z apetytem na slodycze poprostu nie moge przestać ich jesc. Czy jest lek zmniejszajcy apetyt na slodycze skuteczny?

Dzień dobry,

Spożycie słodyczy można zmniejszyć stosując się do 5 poniższych wskazówek:

1. Jedz regularnie. Regularne spożywanie 4-5 posiłków o stałych porach co 3-4 godziny może uchronić Cię przed niekontrolowanym uczuciem głodu i zapobiec sięganiu po wysokoenergetyczne przekąski.

2. Pozbądź się zapasów słodyczy. Nie gromadź zapasów słodyczy w domu ani w miejscu pracy. Ułatwi to Ci uniknięcie sięgania po nie w chwilach kryzysu czy w czasie znudzenia.

3. Nie jedz pod wpływem emocji. Zastanów się w jakich sytuacjach najczęściej sięgasz po słodycze. To pomoże zdiagnozować problem i ustrzec się przed zjedzeniem słodyczy w chwilach znudzenia, złości czy zdenerwowania oraz wtedy, kiedy słodycze stanowią formę nagrody.

4. Ogranicz spożycie cukru z innych źródeł. Mniejsze spożycie cukru może zmniejszyć na niego ochotę, dlatego nie dosładzaj potraw, ogranicz spożycie soków, nektarów i słodkich napojów.

5. Zamień słodycze na świeże lub suszone owoce. Zamiast słodyczy, sięgnij po zdrowsze zamienniki, które również są słodkie, takie jak świeże owoce, suszone owoce, koktajle owocowe, jogurty owocowe typu pure (bez cukru), które dostępne są w największych dyskontach spożywczych.

Z wyrazami szacunku,

Mateusz Durbas

Dietetyk Kliniczny Kraków

Dietetyk Sportowy Kraków

Dietetyk Kliniczny Online

Dietetyk Sportowy Online

https://www.mateuszdurbas.pl/

https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/

https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl