Jak poprawić apetyt podczas stosowania tego leku?

Dzień dobry. Proszę o pomoc. Od miejsca zażywam lek Topamax na migreny 1x 25mg na noc. Lekarz uprzedzał,że po leku mogę schudnąć co w moim przypadku jest niewskazane, ponieważ od lat cierpię na niedowagę i próbuję przytyć. Mam 51 lat i ważę 42 kg wzrost 158. Teraz całkiem odjęlo mi apetyt. Co mogę zrobić? Czy to możliwe, że mimo nadwyżki kalorycznej nie przytyje biorąc ten lek? Dziękuję za pomoc. Agnieszka Podsiadło

Dzień dobry,

Gdy będzie Pani mieć nadwyżkę kaloryczną w diecie to nastąpi oczekiwany wzrost masy ciała. Długotrwałe stosowanie wspomnianego leku nie przekreśla szans na zwiększenie masy ciała. Należy dążyć do regularnego spożywania 4-6 mniejszych posiłków w ciągu dnia. Część z tych posiłków może być w formie koktajli i smoothie. Warto stosować przyprawy nasilające łaknienie, do których zalicza się: zioła prowansalskie, cynamon, kminek, majeranek, bazylię, koperek i oregano. Pobudzać apetyt mogą również zioła, takie jak koper włoski, kolendra siewna, biedrzeniec anyż, mięta pieprzowa oraz cykoria podróżnik. Nie należy spożywać płynów w trakcie posiłków ani na krótko przed ich rozpoczęciem, gdyż może to zwiększać uczucie sytości. Zalecana jest również regularna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu każdego dnia (np. spacery po parku, lesie, górach, nad morzem), a także regularne wietrzenie mieszkania.

Z wyrazami szacunku,

Mateusz Durbas

Dietetyk Kliniczny Kraków

Dietetyk Sportowy Kraków

Dietetyk Kliniczny Online

Dietetyk Sportowy Online

https://www.mateuszdurbas.pl/

https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/

https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl