Bostonka u dorosłych jest możliwa?

Witam, Zachorowalam dwa dni temu, choruje na grype i ostre zapalenie gardla, biore przy tym antybiotyk i silny lek przeciwbolowy (Ospamox i Aulin). Dzis sie okazalo ze pojawila sie wysypka na stopach i dloniach ktora bardzo boli i kluje i utrudnia chodzenie. Jestem niemalze pewna ze to bostonka u dorosłych poniewaz 10 miesieczny siostrzeniec tydzien temu na nia zachorowal a przez nieswiadomosc jak bardzo ta choroba jest zakazna spedzalam z nim duzo czasu. Jesli chodzi o goraczke to byla (39stopni) jeszcze przed rozpoczeciem leczenia. Czy w zwiazku z pojawieniem sie bostonki u dorosłych powinnam ponownie zglosic sie do lekarza? Dodam ze piec lat temu zachorowalam na wirusowe zapalenie opon mozgowo-rdzeniowych. Zastanawiam się w ogóle czy bostonka u dorosłych jest możliwa? Najczęściej słyszy się jednak o bostonce u dzieci. Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć