Wirusowe zapalenie opon mózgowych, brak kontaktu z rówieśnikami a autyzm

Witam mam 3.5letnia coreczke jest po wirusowym zapaleniu opon mozgowych,na padaczke.od dluzszego czasu nie pokoi mnie jej zachowanie jest obojetna na rowiesnikow woli sama sie bawic,skupia sie na jednej zabwace i bawi sie ja przy czym rozglada sie oglada telewizor i wypowiada sylaby iii? Z mowa ma ciezko chociaz duzo pracuje z nia i powoli nadrabia,co chcesz a jak nie moze to zplaczem,szybko sie denerwuje czy to moze oznaczac autyzm prosze o jakies wskazowki

Droga Mamo .Z reguły wirusowe zap.mózgu nie daje takich problemów jakie Pani opisuje.Ale trzeba dokładnie wiedzieć co się wówczas działo .Czy to nie było również zap.mózgu.
Trzeba omówić i zapytać lekarza prowadzącego czy opisywane problemy mają związek z przebytą chorobą.Reakcja autystyczna jest częścią wielu schorzeń neurologicznych.I tu wdraża sie określone postępowanie według zaleceń doświadczonych w tej dziedzinie psychologów.Podobnie z mową .Warto udać się do logopedy ,aby dal Pani informacje niezbędne do poprawy kondycji mowy.

Serdeczności

Witam. Jeśli jest Pani zaniepokojona zachowaniem Córeczki to warto byłoby skonsultować dziewczynkę u psychologa dziecięcego oraz pedagoga w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Obojętność wobec rówieśników, skupianie się na jednej zabawce, problemy z mową są dość niepokojącymi symptomami. Epilepsja może znacząco zaburzać rozwój i funkcjonowanie dziecka, i być może Pani Córeczka potrzebuje pomocy.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Najlepiej będzie skontaktować sie z psychologiem i neurologiem dziecięcym. Badania, które wykonają oraz dokładny wywiad da odpowiedzi na zadane pytania co jest niestety nie możliwe drogą internetową.
Pozdrawiam AM