Brak mowy i powtarzanie czynności przez 21-miesięczne dziecko a prawdopodobieństwo autyzmu

Witam Chcialabym si dowiedziec czy moje dziecko moze miec autyzm: dziewczynka 21 miesiecy, lubi ustaiwac autka w szereg oraz inne przedmioty: klocki, krzeselka dla dzieci, ksiazeczki..robi to czesto sama ale uwielbia rowniez bawic sie z nami i nnymi dziecmi i inne zabawy. poza tym prawie nie mowi i nie chce powtarzac slow. czasem tez jedna czynnosc np przelewanie wody z baseniku do morza moze wykonywac bardzo dlugo...innych objawow opisywanych w internecie nie ma.czy mam sie martwic?

Głowa do góry.

Witam,
trudno na podstawie tylko kilku informacji, bez możliwości obserwacji dziecka, określić możliwość autyzmu.Jeżeli niepokoi się Pani zachowaniami dziecka może warto udać się do psychologa dziecięcego lub do terapeuty integracji sensorycznej. Być może niema powodu do niepokoju, jednak tylko diagnoza przeprowadzona przez specjalistę będzie dawała odpowiedź na te pytanie.
Pozdrawiam.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Brak mowy już jest powodem do niepokoju. Koniecznie trzeba skonsultować się z logopedą oraz psychologiem dziecięcym. W poradni psychologiczno pedagogicznej powinni pomóc.
Pozdrawiam AM