Czy możliwa jest ciąża po łyżeczkowaniu u 23-latki?

Witam. 8 listopada miałam zabieg łyżeczkowania w 13 tc. Do tej pory nie dostałam @ a wciąż wychodzą mi pozytywne testy. 9 stycznia zrobiłam Betę, wynik wyszedł 98,53 mlU/ml. Byłam u ginekologa i stwierdził, że nie widzi ciąży lecz nie może jej też wykluczyć. Na jajniku zauważył duże ciałko żółte i powiedział, że albo to nowa ciąża albo pozostałości po poprzedniej. Jednak nie był przy tym zbyt pewny. Czy to możliwe, że tyle czasu po łyżeczkowaniu ciałko żółte mogło przetrwać i hamować mi miesiączkę? Dodam, że dziś z rana zrobiłam test ciążowy, wyszedł dodatni a w przyszłym tygodniu ponawiam betę. Mogłabym prosić o pomoc, jakąś radę?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że należy powtórzyć oznaczenie beta hcg i koniecznie udać się do lekarza ginekologa.