Czy możliwa jest grypa u 21-latki?

Witam 13 grudnia zaczęłam się źle czuc, bole brzucha, stan podgorączkowy udałam się do lekarza, który stwierdził po badaniu, ze to jelitówka dostała DICOFLOR i wskazany odpoczynek. Jednak zdarzało mi się wyjść. W następnym tygodniu zachorowała moja mama na to samo, a mnie zaczeły boleć mięśnie i kości (głównie plecy i barki). Udałam sie znów do lekarza w piątek 23, lekarz osłuchał mnie, zbadał puls wsyztsko dobrze, dostałam tribux i dicoflor, tempertaura 25 grudnia tempaertaura wyniosła rano 37,1 potem jednak w normie. W srode udałam sie do lekarza i poprosiłam o badanie krwi. Dzisiaj odebrałam wynik wszystko idealnie, jednak plecy nadal bolą powiedziałam lekarzowi o tym ,ze wczoraj miałam o 18 37,2, troche pospałam o 23 36,6 a dzisiaj rano 36,8. Zapytałam czy to moze byc grypa lub powikłanie. Odparł, ze nie bo by wyszło w krwi po prostu wirus grypy, umiejscawia sie różnie, moga to byc takze zwykłe bóle od złego siedzenia czy coś i zaleca witamine C. Stąd moje pytanie czy to moze byc coś poważnego? Jestem hipochondyrczką i nadal boje sie, ze mam grype czy powikłania,ze moze to sie przekształcić i wyląduje w szpitalu. Prosze o pomoc. Denerwuje sie.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

proponuje ponownie udać się do lekarza rodzinnego jeśli objawy są nadal

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Grypa a utrata wagi u 21-latki

Witam, Od dziecka jestem osoba b. szczupla, natomiast w marcu zachorowalam na grype i stracilam sporo na wadze (21 lat, 172cm, 51kg). Wystaja mi bardzo kosci biodrowe, czuje sie zbyt chudo. Robilam badania krwi, wyniki bardzo dobre, takze niska waga nie ma podloza medycznego. Nie chce dluzej tak wygladac, staram sie jesc jak najwiecej, ale i tak nie tyje. Czy moglabym uzyskac porade dietetyczna, co jesc, zeby szybko przytyc? Bardzo mi zalezy. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Powinna Pani skupić się nad tym co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby zalecić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, stan zdrowia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana współpracą to zachęcam do kontaktu drogą milową.
Nie mnie jednak powinna Pani spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 1-2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Powinna Pani unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.
W celu zwiększenia masy ciała powinna Pani być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pani zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis, aby energetyczność diety ją przewyższała. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.
kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy możliwe jest PCO u 21-latki?

Witam! W ostatnim czasie po wielu badaniach i wielu "tropach" lekarz ginekolog stwierdził u mnie prawdopodobieństwo PCO i zalecił terapię hormonalną. Wykonałam więc niezbędne badania, m.in. morfologię, próby wątrobowe, TSH, FT4, PRL itd. Wszystkie badania wyszły w normie, poza PRL, której wynik to 124 ng/ml (norma: 4,79-23,30). Dodam, że na badania poszłam niewyspana, a w ostatnim czasie znajduję się pod dość dużym i intensywnym stresem, stąd moje pytanie - czy taki wynik może być wynikiem niepokojącym, który powinnam poddać dalszej diagnostyce czy nie jest to konieczne? Z góry dziękuję za odpowiedź!
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty