Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy grypa zaczyna być groźną chorobą?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ustąpienie biegunki to dobry znak, natomiast jeśli chodzi o ból żołądka i osłabienie, to nie ma jednego leku powodującego ustąpienie tych dolegliwości. Niestety grypa żołądkowa może trwać od 1-3 do nawet 10 dni.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-grypy-zoladkowej.

Co do leczenia, to niestety leczy się jelitówkę tylko objawowo – zwalcza biegunkę, nie dopuszcza do utraty elektrolitów i nasilenia objawów. Wskazane jest picie dużych ilości płynów, lekkostrawna dieta oraz odpoczynek w celu zregenerowania sił.

Dokładne wskazania co do leczenia grypy jelitowej w warunkach domowych znajdują się w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-grype-zoladkowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy