Czy możliwa jest nerwica u 24-latki?

Czy to nerwica ? Witam , mam 24 lata. Moje problem rozpoczęły się ok.5 miesięcy temu (po śmierci osoby bliskiej ). Od tej pory często mam zawroty głowy, szybciej bije mi , kłuje mnie klatka piersiowa, drętwieją mi ręce,oraz nadmierne pocą. i czuję się jakbym miał a zemdleć. Cos takiego zdarza mi się minimum 3 razy w tygodniu (w domu , u znajomych , na mieście w sklepie). Towarzyszy temu lek że zemdleje i nikt nie będzie potrafił mi pomóc. Dodam że piłam dużo energetyków ale odkąd pojawiły się te obawiawy rzuciłam je. Wcześniej miałam trudne dzieciństwo , oraz bardzo stresująca pracę .Później jak wspomniałam przeżyłam śmierć bliskiej osoby-mysle że to wszystko może mieć wpływ na moje zdrowie . Mialam robione badania krwi, które wyszły idealnie. Błagam o pomoc , jestem przerażona tym ,ponieważ zaczynam bać się wychodzić do znajomych , w ogóle z domu ponieważ wstydzę się tych delegliwosci-przeciez jestem młoda osoba.

Witam
Opisane objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe , które wymagają odpowiedniej interwencji profesjonalnej. Niewykluczone , że wskazana jest pomoc lekarza psychiatry, który poprzez odpowiednie specyfiki pomoże "pozbierać się' , ale jednocześnie proponuję zgłosić się do doświadczonego terapeuty, aby rozkminować to, co zablokowane , dotrzeć do ukrytych emocji , co pozwoli uwolnić je i przyniesie większy spokój w"środku".
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Osoby cierpiące na nerwicę często odczuwają bóle w klatce
piersiowej
, duszności, kołatanie serca…, mają też uczucie
zawrotów głowy, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się omdlenia,
które w rzeczywistości bardzo rzadko się zdarza.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę i jej uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl