Czy możliwa jest podróż samolotem przy zapaleniu ucha?

Dzień dobry. Moja córka 3,5 letnia w maju 2023 r. miala stwierdzony obustronny nieżyt trąbki słuchowej. We wtorek 30 mają pediatra stwierdził u niej ropne zapalenie ucha i dostała antybiotyk Amotaks. Córka jest alergikiem i przyjmuje dymiste i clatre. 14 lipca 2023 mamy zaplanowany wyjazd na wakacje samolotem. Czy w związku z tym córka będzie mogła lecieć samolotem??
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ropne zapalenie ucha może być bolesne i powodować dyskomfort podczas lotu samolotem ze względu na zmiany ciśnienia atmosferycznego. Wszystko odnosi się do kwestii, czy do dnia wylotu zapalenie zostanie wyleczone. Jeśli tak, to oczywiście nie będzie problemu, aby córka udała się z Państwem w podróż.

W przypadku, gdyby jednak występowały dalej objawy związane z zapaleniem, to ostateczna decyzja powinna zostać podjęta przez lekarza, który będzie znał dokładny stan kliniczny córeczki.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zapalenie-ucha-a-lot-samolotem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.