Czy możliwe, by po urodzeniu nie zauważono u mnie cech właściwych dla zespołu Marfana?

Czy możliwe, by po urodzeniu nie zauważono u mnie cech właściwych dla zespołu Marfana? W skali Apgar otrzymałem wysoką punktację. Obecnie mam 19 lat oraz 2/3 objawów tego zespołu (deformacja klatki, wady genetyczne palców, wysoki wzrost, umiejętność objęcia palcami nadgarstka itd.) Właściwie oprócz tych związanych ze wzrokiem to wszystkie. No chyba, że po prostu wzrok jeszcze nie zaczął mi się psuć. Do jakiego lekarza się zgłosić i czy właściwie teraz ma to sens?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Oczywiście warto zdiagnozować taką chorobę w każdym wieku! Jeżeli są tylko jakieś niepokojące objawy powinien Pan kontynuować diagnostykę. Na początek może Pan się udać do lekarza rodzinnego, który pokieruje Pana do odpowiedniego specjalisty (np. poradni genetycznej).