Czy możliwe jest połknięcie kawałka aparatu ortodontycznego?

Dzień dobry, nosze aparat ortodontyczny, dzisiaj po przebudzeniu zauważyłem ze odłamał mi się kawałek drutu pomiędzy szóstka a siódemka o długości 5mm na samym końcu aparatu. Możliwe że połknąłem ten kawałek jedząc wczoraj jabłko. Nie odczuwam żadnych dolegliwości, co najlepiej zrobić w takiej sytuacji?

Podczas noszenia aparatu ortodontycznego obowiązuje zasada spożywania miękkiego jedzenia w małych kawałkach. Podejrzewam że tym razem tak nie było. Najprawdopodobniej doszło do odłamania odcinka drutu. Najczęściej pozbędzie się go Pan bez konsekwencji w toalecie. Warto jednak skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie. Pozdrawiam