Czy możliwe jest utrzymanie ciąży u 28-latki?

Witam, dwa tygodnie temu dowiedziałam się na wizycie u ginekologa, że mam torbiel 15cm x 8cm. Torbiel wielokomorowa jajnika prawego, guz lity. Dodam, że mam 3 dzieci i wszystkie przyszły na świat przez cc. Ostatnia miesiączka 24.03.Tydzien temu zrobiłam badanie Ca 125 wynik 56,55 przy normie 0-35. Zrobiłam także Beta hcg i wynik kolejno 23.04 - 101,300. 25.04 - 336,300 i 27.04 - 998, 400. Czyli jestem w ciąży. Byłam 27.04u ginekologa- onkologia i mówi, że guz wygląda na torbiel endometrialna i dał skierowanie do szpitala na konsultacje. Nie dostałam nic na podtrzymanie ciąży. Prawdopodobnie ciąża będzie przerwana, aby wyciąć guza i przydatki. Moje pytanie czy da się uniknąć przerwania ciąży?

Lek. Michał Lenard

Jest możliwe, że przerwanie ciąży nie będzie konieczne, a cystę uda się usunąć bez zagrożenia dla płodu. Może być też tak, że torbiel sama ulegnie zmniejszeniu, lub wchłonięciu w czasie ciąży. O wszystkich możliwościach zostanie Pani szczegółowo poinformowana na konsultacji w szpitalu. Pozdrawiam!