Czy możliwa jest ciąża u 32-latki?

Dzień dobry, od 2 lat staramy się z mężem o dziecko. Parametry męża nasienia są bardzo dobre. Ja mam natomiast torbiel endometrialną na prawym jajniku 2x2,9 cm, poza tym wszystkie badania niepłodnościowe robione w klinice niepłodności wychodzą w normie. Podchodziliśmy do 3 inseminacji z czego pierwsza zakończyła się poronieniem w 9 tyg. ciąży. Dwie kolejne się nie udały (jedna na cyklu naturalnym, jedna na stymulowanym). Wynik AMH to 2,73 ng/ml, a FSH w 3 dc to 8,2 mlU/ml. Lekarze wskazują tylko in vitro jako jedyna drogę leczenia, ale ze względów religijnych nie jesteśmy przekonani do tego rozwiązania. Czy jest szansa że uda się jednak zajść w ciążą w sposób naturalny?

Witam serdecznie i bardzo gorąco zachęcam Państwa do poddania się psychoterapii w tym zakresie.Bywa bowiem nierzadko,że nawet in vitro zawodzi,gdy psychika "sprzeciwia się" podjętej świadomie decyzji i dopiero dogłębne przepracowanie swoich wewnętrznych /nieuświadomionych/motywacji otwiera gotowość także na poziomie ciała.Jest to bardzo dobra metoda budowania ufności w związku,oraz zaufania do siebie w roli rodzica .Szczególnie polecam Państwu terapeutów pracujących w nurcie ericksonowskim.
Pozdrawiam serdecznie.