Czy możliwe jest wodogłowie u dziecka?

Jestem w 19/20 tygodniu ciąży - według USG 19 tydzień, według daty ostatniej miesiączki 20. Podczas badań prenatalnych lekarza zaniepokoiła lewa boczna komora mózgu dziecka, która wynosiła 8,5mm, a środkowa była nieznacznie powiększona 2,2. Zostałam skierowana do Łodzi na dalszą diagnostykę i poinformowana, żeby szczegółowe badania zrobić jak najszybciej z tego względu, że jeśli potwierdzi się wodogłowie u mojego dziecka do 24 tygodnia mogę przerwać ciążę. Jestem załamana. Wszystkie pozostałe parametry są w normie, dziecko rozwija się prawidłowo. Czy to rzeczywiście tak prawdopodobne że moje dziecko urodzi się chore? O przerwaniu ciąży nawet nie myślę..

Dzień dobry, nie można postawić diagnozy przed przeprowadzeniem szczegółowej diagnostyki, proszę się nie denerwować i poczekać do wyników badań.