Czy możliwe jest wodogłowie u płodu w 21 tygodniu ciąży?

Witam. Mam pytanie jestem w 21tyg ciąży byłam dziś na badaniach polowkowych i dowiedziałam się że synek ma powiększone komory pisze 14mm. Na badaniu usg u drugiego lekarza stwierdzi ze zjednej strony jest to 1.50mm a z drugiej 1.55cm. Co to oznacza? Lekarz wytłumaczył że jest to wodogłowie czy tak musi być?

Poszerzenie rogów tylnych komór bocznych mózgu u płodu jest wtedy gdy wymiar poprzeczny przekracza 10 mm. W Pani przypadku wskazana jest szczegółowa diagnostyka anatomii płodu. Poszerzenie komór nazywamy wentrikulomegalią a nie wodogłowiem. Należy kontrolować czy nie ma progresji zmian.