Ryzyko wystąpienia wodogłowia u niemowlaka po wylewie

witam mój syn urodził sie w 27 hbd. obecnie ma prawie 7 mce 4 mce skorygowane. miał wylew II st. opis usg z grudnia: układ komorowy symetryczny, poszerzony w zakresie komór bocznych. wskaznik evansa 0,42. głeb. komór bocznych9-10 m. tkanka bez zmian ogniskowych. obwód głowy 39 cm. badanie usg ze stycznia: układ symetryczny, z poszerzeniem rogów czołowych komór bocznych, poza tym prawidł. głeb komór bocznych 10 mm, komora III 2 mm. wskaznik evansa 0,45. obecnie obwód głowy 43 cm. przed grudniem nie badano wskaźnika Evansa. od sierpnia utrzymuje się objaw zachodzącego słońca. czy możliwe jest ze rozwinie się u niego wodogłowie wymagające zastawki?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, drugie badanie ma niestety podobny obraz do pierwszego a wskaźnik Evansa wskazuje na wodogłowie istniejące. Bez poprawy stanu oraz jeżeli tak zadecyduje neurochirurg to moze być potrzebna operacja. Zalecam jednak stała konsultacje. Pozdrawiam