Czy możliwe jest że mam chorobę psychiczną?

Strach przed choroba psychiczną? Mri praktycznie w normie, eeg też, przepływ impulsów ok, badanie bodźców przez neurologa ok. Mimo to... bezsenność, powtarzające się uczucie gorąca wręcz pieczenie od pasa w górę. Do tego najgorsza rzecz, która mnie martwi. Jakby ucisk w głowie i uczucie jakbym chciała krzyczeć, ale mimo to kontroluje. Mam 31 lat, stresująca pracę i tryb życia. Czy to nerwica czy objawy choroby psychicznej? Mieszkam obecnie za granicą i nie wyobrażam sobie iść tu do psychologa. Jakie badania mogę zrobić, gdzie się udać?

Dzień dobry,
Opisane objawy nie są specyficzne dla chorób psychicznych i sądzę, że mają miejsce na tle nerwicowym. Doradzałabym konsultację z psychiatrą, który wypowie się szerzej odnośnie diagnozy i najprawdopodobniej zaleci farmakoterapię. Jeśli chodzi o wizyty u psychologa/psychologa psychoterapeuty to polecam konsultacje online pod warunkiem, że dany specjalista ma je w swojej ofercie a Pani miałaby ochotę i możliwości. Ciekawi mnie to, co Panią odstresowuje i doradzałabym poświęcenie codziennie trochę czasu na jakąś przyjemną aktywność np. spacer, słuchanie muzyki, rozmowę z kimś bliskim. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani do specjalisty i objawy zaczną ustępować.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/