Czy możliwe jest, że wspomniany nerw może być uszkodzony, nie tylko podrażniony?

Około 4 miesięcy temu strwierdzono u mnie zespół kanału łokciowego. Łączy się to ze znacznym osłabieniem dłoni, bólem w nadgarstku i łokciu. Bywają też chwile, że tracę koordynację w palcach tej dłoni. Mały palec cały czas jakby odstawał.Najbardziej martwi mnie , to że drży mi mały palec lub po wysiłku cała dłoń lub ręką. Czy możliwe jest , że wspomniany nerw może być uszkodzony nie tylko podrażniony?

Witam!
Mam nadzieję, że rozpoznanie jest w oparciu o EMG i przewodnictwo nerwowe. Skuteczne leczenie w zasadzie jest leczeniem chirurgicznym - im szybciej się je przeprowadzi tym mniejsze będą uszkodzenia. Pamiętajmy jednak o tym, że nerwy obwodowe regenerują się zdecydowanie lepiej niż z układu nerwowego centralnego.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

W wyniku długotrwałego podrażnienia może dojść do uszkodzenia nerwu. Aby problem wycofać potrzebna współpraca z doświadczonym fizjoterapeutą. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki