Czy możliwe, że mięśniak jest skutkiem ubocznym leków hormonalnych?

Od dwóch lat staramy się zajść w ciążę, również leczymy się w klinikach niepłodności. Po 3 miesiącach przerwy w staraniach z pomocą klinik dowiedziałam się, że mój mięśniak urósł z 35 00 na 48 mm. Przed dwoma laty nie miałam go. Czy możliwe, że mięśniak jest skutkiem ubocznym leków hormonalnych? Czy warto się go pozbyć przed podejściem do in vitro?

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki są dokładnie leki stosowane ? Co do usunięcia przed ciąże to zależy od umiejscowienia , proponuje kierowac się zaleceniami lekarza badającego