Czy możliwe, że podczas pierwszych badań przechodziłam różyczkę?

Dzień dobry, Jestem w 7tyg ciąży. Mam pytanie odnośnie wyników różyczki. Pierwsze wyniki zrobione tydzień temu: różyczka igm 0.85 COI (niewyjaśnione), różyczka igG 428.0 IU/ml (dodatni). Wyniki z nerwów powtórzyłam 4dni później : igm 0.45 (ujemny), igG 52,7. Dlaczego w ciągu 4dni igG spadło prawie 10-krotnie? Czy możliwe że podczas pierwszych badań przechodziłam różyczkę? Przez dwa dni miałam zaczerwieninia na twarzy, a od ok 3 tyg mam powiększony węzeł chłonny na sliniance za uchem. Byłam jednokrotnie szczepiona na różyczkę w wieku 12lat. Obecnie mam 28lat. Proszę o Odpowiedź

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Gdyby przechodziła Pani miesiączkę podczas pierwszego badania, to przeciwciała w klasie IgM byłyby dodatnie. Tutaj wyniki są wątpliwe lub ujemne, co zaprzecza niedawno przebytej różyczce. Oczywiście takie wyniki wymagają konfrontacji z Pani stanem klinicznym, dlatego wizyta u lekarza prowadzącego jest niezbędna.