Czy możliwe, że zaszłam w ciążę w tym cyklu?

Spóźnia mi się okres! 22.10 skończył mi się okres. Pare godzin po doszło do stosunku(bez) aczkolwiek bez wytrysku w pochwie. Przez kolejne 2-3 dni występowało minimalne plamienie( uważam, że mogła pęknąć mi błona) 26.10 przez natłok myśli a co jeśli jednak minimalnie coś wytrysło postanowiłam zrobić test… wynik NEGATYWNY. Od dwóch dni spóźnia mi się okres. Objawy przed mam takie same jak zawsze.. natomiast dochodzi do tego natłok myśli.. CO JEST NIE TAK?!
KOBIETA, 18 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

każdy niezabezpieczony stosunek może doprowadzić do zapłodnienia, a brak wytrysku wewnątrz pochwy nie gwarantuje braku ciąży. Podczas współżycia wydziela się bowiem płyn preejakulacyjny, w którym również mogą znajdować się plemniki zdolne do zapłodnienia.

Test ciążowy wykonany po czterech dniach nie był wiarygodny. To zbyt wcześnie, by wykryć ewentualną ciążę. Proszę więc powtórzyć test. Tym razem jego wynik będzie mógł wykluczyć bądź potwierdzić zapłodnienie. Dwudniowe opóźnianie okresu może również wynikać ze stresu związanego z pierwszym stosunkiem seksualnym.

Nasi eksperci odpowiadali na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spoznianie-sie-okresu-po-pierwszym-stosunku-seksualnym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-po-pierwszym-razie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-pierwszym-stosunku-moze-spozniac-sie-okres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.