Czy możliwy był zator po cesarce?

Dzień dobry. Rok temu urodziłam dziecko przez cesarskie cięcie. Po operacji czułam się źle - ból pleców, trudności w oddychaniu. Lekarze stwierdzili, że 'tak może być po cc". Od razu jednak zaczęto podawać mi clexane - czy więc możliwe, aby był to zator? Jeśli tak, to co mogę zrobić, by zminimalizować ryzyko jego wystąpienia? Planuję kolejną ciążę i liczę się z możliwością powtórnej cesarki. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Po cesarskim cięciu rutynowo podaje się Clexane, jesli wystąpił kg podejrzewano zator, na pewno byłoby to zawarte w pani wypisie ze szpitala.