Czy można rodzić naturalnie po cesarce?

Dzień dobry, w sierpniu 2016 urodzilam dziecko przez cesarskie cięcie (brak postępu porodu). Aktualnie jestem w drugiej ciąży (termin 10.03.), czy fakt, że przerwa miedzy ciążami nie jest za duża jest powodem do przeprowadzenia drugi raz cesarskiego cięcia? Chciałabym urodzić naturalnie, mój lekarz sugeruje, że w tym przypadku dużo bezpieczniejsze jest cc. Proszę o wypowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Według wytycznych możliwy jest poród drogami natury po cięciu cesarskim, jednak każdą pacjentkę należy traktować w sposób indywidualny. W związku z tym najlepszą oceną wykaże się Pani lekarz prowadzący. Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości powinna Pani szczerze porozmawiać ze swoim lekarzem.