Czy możliwy jest kolejny powrót do leku psychiatrcznego?

Bardzo proszę o odpowiedź lekarza psychiatrę. Brałam kilka miesięcy paroksetyne i mi pomogła, jednak z przyczyn zdrowotnych nagle musiałam ją odstawić. Moje pytanie brzmi czy ponowny powrót do tego leku może znów pomóc. Na forach czytałam, że ta sama substancja nie działa 2 razy stąd moje obawy. Proszę darować sobie inne rady typu psychoterapia, konsultacja z lekarzem prowadzącym, zadalam bardzo konkretne pytanie i proszę tylko na nim się skupić, ponieważ jest jedna Pani terapeutka, która usilnie przy każdej mojej wypowiedzi proponuje terapie poznawczo-behawioralną.

Jak najbardziej. Jeżeli lek w przeszłości przyniósł poprawę i był dobrze tolerowany to wręcz wskazane jest ponowne jego zastosowanie jeśli objawy choroby powrócą i mają podobny charakter.